obchodovani.infoblog.cz

Varování - Pattern Trader je podvodný obchodní systém

Publikováno 02.05.2017 v 17:16 v kategorii Výdělek na internetu, přečteno: 79x

Na internetu parazituje další podvodný web, který slibuje snadné zbohatnutí pomocí programu na binární opce. Program se stejně jako propagační web jmenuje Pattern Trader. Projekt téměř dokonale kopíruje předešlé podvodné projekty, které zneužívaly binární opce (např. CzechMethod). Proto jen ve zkratce shrneme, co to Pattern Trader je, a proč byste program neměli používat.

Jak Pattern Trader (ne)funguje

Pattern Trader je speciální obchodní robot, který dokáže obchodovat binární opce zcela samostatně bez zásahu investora. Prvním krokem pro získání programu je registrace na webu Pattern Trader. Tím se vám automaticky vytvoří obchodní účet u brokera na binární opce. Pro české obchodníky je tímto brokerem společnost TopBinary. S vytvořeným účtem získáte přístup k programu Pattern Trader. Dále musíte k brokerovi vložit alespoň 250$, což se ale dozvíte až po vytvoření účtu.

Jakmile provedete vklad peněz, můžete obchodní program spustit a nechat ho obchodovat. Program prý vyhledává opakující se obrazce v burzovních grafech (tzv. patterny) a podle toho otevírá obchody. Autoři projektu Pattern Trader tvrdí, že 9 z 10 uzavřených obchodů končí vítězně. Tak vysoká úspěšnost je ale nereálná, takže vám program slibovaných 2200 Eur denně určitě nevydělá. Vše naopak nasvědčuje tomu, že vám program zainvestované peníze prodělá. Už jen proto, že jsou propagační videa plná lží.

Důkazy o podvodu

Ve videu uslyšíte, že můžete jen vydělat a nemáte co ztratit. Ztratit ale můžete celý svůj vklad (250$), což opravdu není málo. Autoři projektu také několikrát zopakují, že je nabídka časově omezená, nebo že je bezplatný počet licencí k programu omezený. To stejné jste mohli vidět ale i u starších podvodných projektů, ačkoliv to nebyla pravda. Pokud tomu někdo uvěří, zaregistruje se co nejrychleji, aby o „tak výhodnou příležitost“ nepřišel. Ve spěchu si ale někteří lidé ani neověří důvěryhodnost programu, a to přesně podvodníci chtějí.


Pokud se totiž na aplikaci Pattern Trader důkladně zaměříte, najdete několik nesrovnalostí. Web například neexistuje pouze v českém jazyce, ale také v němčině, angličtině, španělštině, ruštině, polštině atd. Všechny překlady vypadají úplně stejně, obsahují stejný text (ale v jiném jazyce) a najdete na nich i stejné fotografie údajných klientů.

V propagačním videu se ale na každé verzi webu představuje někdo jiný. Na české verzi se jako autor aplikace představuje jistý Pavel Buřič, ale u cizojazyčných verzí se setkáte se jmény Jeff Robbins, Philipp Schneider nebo například Marcin Kozłowski. Rozdílná jména jsou také u recenzí údajných klientů, ačkoliv fotografie zůstávají na všech překladech stejné. Všechny osoby jsou očividně vymyšlené a Pattern Traderu se proto nedá věřit. Kromě recenzí na webu Pattern Trader, které jsou podvod, totiž nenajdete žádné kladné ohlasy.


Další informace v článku: Pattern Trader je podvod